SAPANCA
Kendinizi Hayallerinizin Ortasında Bulabilirsiniz...


Gözlerinizi kapatıp tatil kelimesini düşündüğünüz zaman aklınıza ilk gelen şey çoğu zaman mavi ve yeşilin birleşmiş hali ve sessiz bir sahil olur. İşte Sapanca da kendinizi o hayalin tam ortasında bulabilirsiniz. Size eşlik eden şey denizi aratmayacak, tüm ihtişamıyla karşınızda durup, uçsuz bucaksız görünen Sapanca Gölü, burada yürüyüş yapmak ve balık molası vermek için harika bir yer.

Eğer piknik yapmak isterseniz göl kenarında bulunan yeşillikler üzerine sofranızı kurarak doyumsuz bir manzara eşliğinde sofranızdaki lezzete lezzet katabilir ve göl içersindeki onlarca çeşit balığa ekmek atabilirsiniz. Dilerseniz yemeğinizi yedikten sonra deniz bisikleti ile Sapanca Gölü’nde küçük bir tur yapabilir hatta Maşukiye tarafına doğru ilerleyip su sporlarından da faydalanabilirsiniz.

Doğal güzellikleriyle öne çıkan Sapanca da, orman içinden geçen yürüyüş parkuruna sahip olan İstanbul Dere, büyüleyici atmosferi ve manzarası ile bir taraftan Sapanca gölüne bir taraftan da Körfez’ e hakim, kış sporlarının ve kayağın yeni gözdesi Kartepe… Meşe, sarıçam, kızılçam ve sahil çamı ile kaplı, sevdiklerinizde güzel vakit geçirebileceğiniz İl Ormanı mesire yeri, samanlı dağlarından gelen kar suları ve yağmur suları ile beslenen, Mahmudiye ve Yanık dereleri… 1100 metre yükseklikte yazın sıcağından bunalanlar ve şehrin monoton hayatından sıkılanlar içinde de, şenlik zamanı eğlencesi ile vakit geçirebileceğiniz Soğucak Yaylası… ve asırlık çınar ağacının da bulunduğu tarihi İpek Yolu’nun da içinden geçtiği Kırkpınar…